BASINDA BİZ TEMMUZ 2018

Haberler BASINDA BİZ TEMMUZ 2018

Demir çelik sektörünün ağır çalışma şartlarından kaynaklı özel üretim kaldırma taşıma sistemlerine gereksinimi vardır. Kullanılan sistemler tehlikeli yükler, yüksek ısı, yoğun ve hızlı çalışma şartlarından dolayı çalışma sınıfı yüksek vinçlerdir. Ortam koşullarından etkilenmeyen bu vinçler kaliteli donanımlar kullanılarak özel olarak üretilir.

Türkiye’nin önde gelen sektörlerinden biri olan demir çelik sektöründe kullanılan vinçler taşıdığı yüklerin riskli, çalışma ortamının yüksek sıcaklık ve aşırı tozlu yoğun çalışma şartlarından dolayı çalışma sınıfı yüksek vinçlerdir. Bu şartların yanı sıra kapasitelerinin ve hızlarının da yüksek olması nedeniyle demir çelik sektöründe kurulan vinç sistemlerinde ciddi risk faktörlerinin göz önüne alınmasını gerektirir. Üstün performans ve güvenlik ihtiyacının bulunduğu sektörün ihtiyaçlarına özel çözümler üreterek firmaların kaldırma taşıma ihtiyaçları için çözümler sunan vinç üreticilerinin bu nedenle uzmanlık ve tecrübelerini önem kazanmaktadır. Sektörün ağır ihtiyaçlarını karşılayarak bahsedilen ortam koşullarından etkilenmeyen vinç üretimi için yüksek kalitede ve özel ekipman kullanılması esastır.

Demir çelik sektöründeki kullanılan vinçlerin ürün çeşitliliği genel olarak; pota vinçleri, şarj vinçleri, kütük profil veya çubuk taşıma vinçleri, hurdalık vinçleri, tandiş vinçleri, CCM hattı ve ekipmanları olarak sıralanmaktadır. Sektörde üretim alanı haricinde, ürünlerin iç lojistik fonksiyonları için de vinçler yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu vinçler de yine hem yüksek kapasiteli hem de yoğun çalışmaya uygun tasarlanır.

Hem yurtiçi hem de uluslararası pazardaki sayısız referansı ile VİNÇSAN, demir çelik sektörünün gereksinimlerini anlayarak ihtiyaca özel çözümler sunmaktadır.

www.vincsan.com

HABER ORTAK

https://bit.ly/2LCysAI